Z A P R A S Z A M Y

Poniedziałek - Piątek
9.00 - 19.00
Sobota
9.00 - 14.00

Gdańsk, ul. Kościuszki 113
tel. 504 562 513
justyna@justynawilczewska.pl

 

Złuszczanie naskórka kwasem glikolowym

Kwas glikolowy (naturalnie występuje w trzcinie cukrowej) został wprowadzony jako środek leczniczo-kosmetyczny ćwierć wieku temu. Może on być stosowany w różnych stężeniach. Od zastosowanego stężenia zależy sposób i intensywność jego działania na skórę. Daje to możliwość dobrania stężenia w zależności od rodzaju skóry, charakteru zaburzenia i oczekiwanego efektu. W stężeniach do 15% kwas glikolowy ma bardzo efektywne działanie nawilżające, niewidoczne dla oka działanie złuszczające na powierzchową warstwę rogową naskórka, oraz wspomaga odnowę i regenerację skóry właściwej poprzez pobudzanie aktywności fibroblastów. Wyższe stężenia (20%-35%) oprócz działania nawilżajacego i oczyszczajacego skórę (np. trądzikową) daje efekt powierzchniowego peelingu. Wysokie steżenia (50%-70%) złuszczają naskórek i silnie pobudzają procesy regeneracje w skórze właściwej. Wielokrotne stosowanie kwasu glikolowego ma bardzo korzystne działania na skórę właściwą prowadząc do zwiekszenia jej grubości o około 25% (skóra z wiekiem ulega ścieńczeniu) bez wywoływania stanu zapalnego. Przy długotrwałym stosowaniu (6 miesięcy i dłużej) preparatów zawierających kwas glikolowy dochodzi do odbudowy włókien sprężystych i poprawy elastyczności skóry. Równolegle obserwuje się zwiększoną produkcję włókien kolagenu i mukopolischarydów, co prowadzi do spłycenia zmarszczek.
Zastosowanie kwasu glikolowego w peelingu: usuwanie przebarwień : (piegi, ostuda (melasma), plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne), przyspieszenie odnowy komórkowej, redukcja drobnych i głębszych zmarszczek - efekt odmłodzania, spłycenie blizn, zapobieganie starzeniu się skóry, zmiękczenie i wygładzenie skóry, nawilżenie skóry, poprawa barwy i faktury skóry, trądzik grudkowo-krostkowy, zaskórniki, suchość skóry w przebiegu zmian chorobowych. Skuteczność działania AHA zależne jest od: rodzaju kwasu, stężenia pH, biodostępność wolnych kwasów - (im niższe pH tym skuteczność większa), postać - płyn, żel, zawiesina, krem, częstość stosowania, stan skóry przed stosowaniem/zabiegiem, podłoże w którym jest stosowane, czasu działania kwasu na skórę.

Najlepszy czas do przeprowadzania zabiegów to okres wczesnej wiosny i jesieni. Podczas stosowania kwasów bardzo ważne jest używanie odpowiednich kremów zawierających filtry UV.Kurację kwasami przeprowadza się w serii od 6 do 10 zabiegów w około dwutygodniowych odstępach.

Czas trwania: około 60 minut.

 
Da'Ron Payne Womens Jersey